تاثیر TLD روی SEO

Saman Shariati

8 ماه پیش

سلام دوستان.

به نظرتون اگر یک عکاس پسوند دامنه سایتش رو دات photography انتخاب کنه به جای دات com، آیا از لحاظ سئو به ضررش میشه یا به نفعش؟ یا اینکه عملا تاثیر خاصی نداره هر کدوم رو که انتخاب کنیم؟

4
Saman Shariati

یه بحث دیگه ای هم که هست ایا اگر اسم شهر و زمینه فعالیت رو هم وارد دامنه کنیم، ایا این keyword stuffing محسوب میشه و به خاطرش از لحاظ SEO ضربه میخوریم یا نه؟ مثلا یک عکاسی میخواد توی تهران عکاسی املاک انجام بده و ادرس TehranRealEstate.Photography رو انتخاب میکنه. آیا این نکته مثبتی داره یا نه؟


حسام الدین کیانی خواه

سلام دوست عزیز


گوگل و اصولا موتورهای جستجو خیلی به سمت تخصصی کردن سایت ها پیش میرن. یعنی میخوان شمایی که وب سایت داری روی حوزه تخصصی خودت کار کنی و سایتی که روی یک حوزه به صورت تخصصی کار کنه احتمال بالا اومدنش توی نتایج جستجو نسبت به سایتی که چندین حوزه رو پوشش میده، خیلی بیشتره.


در مورد tld یا اسم دامنه هم همینطوره. شما اگر یک پسوند یا دامنه ای رو انتخاب کردی که تخصصت رو نشون بده و همون تخصص رو توی سایتت به صورت متمرکز روش کار کردی، این قضیه مسلما در سئوی سایتت تاثیر داره.


شما اگر دقت کنی میبینی اکثر سایت هایی که در حوزه "سئو" کار میکنن اسم seo رو توی دامنشون استفاده کردن. خب این نشون میده که اساتید حوزه سئو هم به این موضوع آگاهن و دارن ازش استفاده میکنن.


علی اصبحی

تنها گزینه ای که داره مشخص هستش این سایت مخصوص یک سایت تخصصی عکاسی هست


از نظر سئو شما بستگی داره که بتونید بهینه کار کنید و قویتر از رقبای خودتون پیش برید


در انتها هیچ گزینه خیلی خاصی نداره


علیرضا ضیایی

طبق صحبت های خود گوگل


top level domain هیچ تاثیری روی جایگاه شما نخواهد داشت.


برای ثبت پاسخ در سایت عضو و یا وارد شوید