تصویر مقاله

آموزش تکنیک‌های جادویی سئو کلاه سفید در سال 2021 + نکات تجربی

maede goodarzi | 1401:02:12 08:35:44
اصول سئو

سئو، در دنیای وب‌سایت های اینترنتی، نقش پادشاهی بی‌رقیب و قدرتمند را دارد، این دنیای گسترده و جذاب، تکنیک‌های متفاوتی را شامل می‌شود و سئوی کلاه سفید، یکی از روش‌های سالم و بدون ضرر بهینه سازی وب‌سایت‌های اینترنتی است.

امروزه متخصصین سئو، بیش از گذشته به تکنیک‌های سئو کلاه سفید برای بهینه کردن وب‌سایت‌های اینترنتی، توجه دارند.

اگر شما نیز دوست دارید با دنیای جذاب سئو کلاه سفید و تکنیک‌های عملی فوق‌العاده آن برای بهبود وضعیت سایت، آشنا شوید، این مقاله از دست ندهید. 

سرفصل ها

 

سئو کلاه سفید (White Hat seo ) چیست؟

احتمالا می‌دانید که سئو به معنای بهینه سازی صفحات سایت برای موتورهای جستجوی گوگل است تا راضی شوند محتوای شما را پس از سرچ کاربر در گوگل، نمایش دهند.

سئوی کلاه سفید، شامل تمامی روش‌های بهینه سازی وب‌سایت‌های اینترنتی می‌باشد که فریب دادن گوگل، میانبرهای سئو، روش‌های خطرناک سئو و.. در آن دخیل نباشد.

اگر می‌خواهید سئوی کلاه سفید داشته باشید، باید مو به مو به تمامی نکات و راهنمایی‌هایی Google Webmaster Guidelines، گوش جان بسپارید و دست از پا خطا نکنید. 

اصولا تمرکز سئو کلاه سفید، بر رضایت کاربر و حس خوشایند رفع نیاز اصلی او پس از ورود به وب سایت شما می‌باشد و در این روش، شما برای جلب رضایت کاربران گوگل، تلاش می‌کنید. 

white hat seo

 

آیا سئو کلاه سفید، به تنهایی کافی است؟

بی‌شک، پاسخ هر سوالی در دنیای سئو حتی اینکه سئو کلاه سفید می‌تواند به تنهایی به رشد سایت شما کمک کند یا نه، به رقبای شما بستگی دارد.

 

با توجه به استفاده گسترده از روش‌های سئو کلاه خاکستری و سئو کلاه سیاه در دنیای وب سایت‌های اینترنتی، کم لطفی زیادی به سئو کلاه سفید وجود دارد، اما هنوز نیز این روش در برخی از حوزه‌ها، به شدت پاسخگو است و می‌تواند صاحبان کسب و کارهای مختلف را به اهدافشان برساند. 

اگر دوست دارید که بدانید که آیا سئو کلاه سفید برای سایت شما کافی است یا خیر، بهتر است سری به رقبایتان بزنید و با آنالیز و بررسی دقیق آن‌ها متوجه شوید که آیا در حوزه کاری شما سئو کلاه سفید، کافی است یا خیر. 

 

مراحل سئو کلاه سفید چگونه است؟

اگر دوست دارید  که بهترین تکنیک‌های تجربی سئو کلاه سفید را یاد بگیرید و از آن برای رشد سایت‌تان استفاده کنید، آموزش قدم به قدم سئو کلاه سفید که در ادامه این مقاله، خدمت شما ارائه می‌شود را از دست ندهید. 

 

شمشیرتان را پیش از آغاز نبرد سئو تیز کنید

بهترین شروع برای آموزش سئو همان white hat seo است، شما برای اینکه سئو کلاه سفید درجه یک و بی‌نقصی داشته باشید، باید از اولین قدم، گام‌هایتان را محکم بردارید و با قدرت، اعتماد گوگل را به سایت‌تان،جلب کنید. 

 

   طراحی سایت سئو شده (Web design)

اولین گام برای خلق یک وب سایت اینترنتی، طراحی سایت است، پیشنهاد می‌کنیم این کار را به متخصصین حوزه طراحی سایت بسپارید.

فرقی نمی‌کند که از سیستم وردپرس و قالب‌های آماده، یا CMS  اختصاصی استفاده می‌کنید، حتما باید از یک وب سایت بهینه بر اساس اصول سئو استفاده کنید تا در اولین نگاه، نظر گوگل و کاربران را سوی سایت خود جلب کنید. 

   

• ویترین جذاب داشته باشید (UI)

فراموش نکنید که ظاهر وب سایت شما در سئو کلاه سفید، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، با کمک گرفتن از متخصصین UI، فاکتورهای UI  مناسب سایت را بشناسید و آن را روی سایت‌تان اعمال کنید. 

 

UI and SEO

    • موبایل فرندلی خوب (Friendly Mobile)

اکثر کاربران سایت شما از طریق تلفن‌های همراه هوشمند، وارد وب سایت‌تان می‌شوند، پس این خیلی مهم است که سایت شما تجربه خوبی را به کاربران موبایلی سایت، هدیه بدهد.

    • سرعت‌ موشکی داشته باشید

وب سایتی که در آغاز مسیر خود، سرعت خوبی نداشته باشد، به زودی باید شکست قطعی خود را جشن بگیرد؛ پس سرعت سایت را جدی بگیرید، برای سنجش سرعت سایت، می‌توانید از ابزارهای زیر کمک بگیرید.

  1.     PageSpeed Insight
  2.     GTmetrix  
  3.     WebPageTest
  4.     dotcom-monitor 
  5.     DevTools  

فراموش نکنید که سرعت بهینه سایت‌های مختلف، متفاوت است و معیار مناسب برای سرعت سایت‌تان را باید با بررسی رقبا به دست آورید. می توانید عوامل موثر بر سرعت صفحات را در این مطلب مطالعه کنید.

 

    • UX خوب را فراموش نکنید

تجربه کاربری یا User Experience، تمامی احساساتی را شامل می‌شود که کاربر سایت شما زمان چرخ زدن در وب سایت‌تان، تجربه می‌کند.

 

    • لطفا ابزارها را فراموش نکنید

برای مدیریت سایت و بررسی وضعیت صفحات‌تان، نیاز به ابزارهایی مثل سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس دارید، پس از آماده شدن وب سایت‌تان، آن را به ابزارهای فوق وصل کنید و با کمک این ابزارها، وضعیت سایت را بررسی کنید

 

تحقیق کلمات کلیدی در سئو کلاه سفید، رمز پیروزی شما

مهم‌ترین کاری که باید در سئو کلاه سفید، رعایت کنید، داشتن یک تحقیق کلمات کلیدی کامل و بی نقص، جهت چیدن استراتژی محتوا به سبک حرفه‌ای ها است.

 

    ۱. پیدا کردن کلمات مرتبط

بر اساس بازار هدف‌تان و اهداف کسب و کارتان برای خلق کسب و کار اینترنتی، کلمات کلیدی‌تان را پیدا کنید و تولید محتوا را شروع کنید؛ شما می‌توانید از ابزارهای زیر برای تحقیق کلمات کلیدی سایت‌تان، استفاده کنید. 

 

  1.   kparser.com 
  2.   keywordpro.net
  3.   keywordplanner.net
  4.   keywordtool.io/ebay
  5.   webconfs.com
  6.   keywordsheeter.com
  7.   lsigraph.com 

 

keyword research and white hat seo

البته علاوه بر کمک گفتن از ابزار های بالا برای پیدا کردن کلمات کلیدی، می‌توانید از روش‌های دستی، فروم‌ها، مقالات رقبا و . استفاده کنید. 

 

    ۲. اولویت بندی و تارگت کردن کلمات 

پس از پیدا کردن لیستی از کلمات بر اساس حوزه پرسود کسب و کارتان و نیازهای اصلی کاربر سایت و استراتژی که در ذهن‌تان دارید، کلمات را دسته بندی کنید. 

 

    ۳. بمب تولید محتوا را کار بگذارید

داشتن یک برنامه تولید محتوای منظم و حرفه‌ای، آسمان خراش شما برای رسیدن به بهترین جایگاه وب‌ سایت‌تان با کمک سئو کلاه سفید می‌باشد. 

پیشنهاد می‌شود، 3 ماه اول به صورت منظم و متداول، در ساعات مشخص، محتوای با کیفیت و جامع تولید کنید و اعتماد کاربران و گوگل را به سمت سایت‌تان، جلب کنید. 

 

سئو محتوا راز موفقیت شما در دنیای سئو  (Content SEO)

در سئوی کلاه سفید، باید تمرکز خاصی بر سئوی محتوا داشته باشید، سئو محتوا برگ برنده‌ شما در دنیای سئو کلاه سفید، محسوب می‌شود که مثل یک قلم جادویی می‌تواند جانی تازه به صفحات سایت شما هدیه دهد.

اگر دوست دارید که با روش سئوی کلاه سفید، سایت‌تان را سئو کنید، کارهای زیر را زمان سئوی محتوا فراموش نکنید. 

 

    ۱. عکس بهینه 

اگر دوست دارید که با دستان خودتان سئو سایت‌تان را نابود کنید، از عکس‌هایی با حجم بالا و کپی، برای مقالات‌تان استفاده کنید!

استفاده از عکس‌های حجم بالا و تکراری، ضربه مهلکی به سئوی سایت‌تان‌می‌زند، در سئو کلاه سفید از تصاویر یونیک با حجم پایین استفاده کنید، برای بهینه کردن عکس‌هایتان، می‌توانید از ابزارهای زیر استفاده کنید.

  •  Optimizilla
  •  JPEG.io
  •  compressor.io
  •  squoosh.app 
  •  tinypng.com

    ۲. تیتر جذاب

برای تمامی مقالات‌تان از تیترهایی استفاده کنید که وسوسه کننده باشد و با بازی گرفتن احساسات کاربر، جرئت رد کردن آن را نداشته باشد.

تیتر نویسی درست در سئوی کلاه سفید، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، سعی کنید  تیتر مقالات‌تان با رقبایتان متفاوت باشد و با استفاده از اعداد، ایموجی، نشانه‌ها و کلمات جذاب، تیترهای وسوسه انگیز بنویسید.

 

    ۳. برای کاربرتان، (دام) پهن کنید 

150 کلمه اول هر مقاله، نقش حیاتی برای ماندن یا نماندن کاربر، در صفحه شما دارد، سعی کنید جذاب‌ترین مقدمه چینی را در ابتدای مقاله داشته باشید و خواننده‌تان را قانع کنید که نباید مطالعه مقاله شما و گشت زدن در سایت‌تان را از دست بدهد.

 

    ۴. محتوا برای گوگل و کاربر 

زمان تولید محتوای وب سایت‌تان، فراموش نکنید که قرار است علاوه بر جلب رضایت کاربر، اعتماد گوگل را نیز به سایت‌تان، جلب کنید.

پس سعی کنید مقالات جامع و غنی را منتشر کنید و علاوه بر در نظر گرفتن تمامی نیازهای کاربر، تمامی اصول سئو محتوا را نیز رعایت کنید.

زمان نوشتن محتوا نکات زیر را فراموش نکنید:

  1.   عدم استفاده از محتوای کپی
  2.   استفاده درست از هدینگ‌ها
  3.   رعایت چگالی کلمات کلیدی
  4.   رعایت ALT  تصویر 
  5.   نوشتن متادیسکریپشن حرفه‌ای

 

    ۵. لینک داخلی 

استفاده درست از لینک‌های داخلی ، یکی از مهم‌ترین راز های موفقیت سئوی کلاه سفید است که شما باید با هوشمندی از آن استفاده کنید.

شما باید با استفاده هوشمندانه از لینک داخلی، کاربر و خزنده گوگل را در وب سایت‌تان، نگه دارید، داشتن یک برنامه لینک دهی مناسب و حرفه‌ای، یکی از مهم ‌ترین کارهایی است که در سئو کلاه سفید باید انجام دهید. 

 

سئو کلاه سفید

 

    ۶. استفاده از رسانه ها را فراموش نکنید 

زمانی که از روش کلاه سفید برای سئو سایت‌تان استفاده کنید، محتوا نقش ارتشی 1 نفره را دارد که شما باید آن را به تمامی سلاح‌ها مجهز کنید.

استفاده از رسانه هایی مثل صوت، ویدئو، تصاویر مفهومی جذاب مثل اینفوگرافیک‌ها و . می‌تواند برای مقالات سایت شما در روش سئو کلاه سفید، معجزه خلق کند.

 

 

۳ روش سئو کلاه سفید قدرتمند در قلب سایت شما 

 

    ۱. اسکیما مارک آپ 

اسکیما مارک آپ، یکی از تکنیک‌های طلایی سئو کلاه سفید است که بدون ایجاد هیچ خطری، برای سئو سایت شما مفید است. 

با زدن اسکیما برای صفحات سایت‌تان، به درک گوگل و کاربر از صفحات سایت‌تان، کمک بسیاری خواهید کرد؛ برای زدن اسکیما برای وب‌ سایت‌تان، می‌توانید از افزونه اسکیما پرو استفاده کنید. 

 

    ۲. آپدیت محتوا (Content update)

 

به صورت دوره‌ای، تمامی مقالات سایت‌تان را بررسی کنید و سعی کنید با ریسرچر کلمات کلیدی و استفاده از سرچ کنسول و بررسی مقالات رقبا، آپدیت‌هایی را که می‌تواند شامل عکس، متن، صوت یا ویدئو باشد را برای مقالات‌تان، در نظر بگیرید. 

 

    ۳. بررسی رقبا  (Check competitors)

اگر قصد حرکت در مسیر سئو کلاه سفید را دارید باید بررسی و آنالیز رقبا را جدی بگیرید و به صورت مداوم، تکنیک های کلاه سفید را که رقبایتان در وب سایت شان، عملی کرده‌اند را شناسایی کنید و به کار ببندید. 

 

دنیای آف پیج در سئو کلاه سفید (SEO off page)

شاید تصور کنید که در سئو کلاه سفید، هیچ کاری در سئو آف پیچ ندارید، اما متخصصین سئو حرفه‌ای، حتی در روش سئو کلاه سفید نیز، تکنیک هایی را در سئو خارجی سایت در مسیر سئو کلاه سفید، عملی می‌کنند.

در ادامه با ۴ تکنیک برتر سئو خارجی دنیای جذاب سئو کلاه سفید آشنا شوید و با به کارگیری آن، به آسانی به رشد سایت‌تان، کمک کنید. 

 

    ۱. لینک شکسته (Broken link)

یکی از محبوب‌ترین تکنیک‌های سئو کلاه سفید، لینک سازی از طریق لینک‌های شکسته صفحات سایر وب سایت‌هاست، شما می‌توانید با کمک ابزارهای زیر، لینک‌های شکسته رقبا را پیدا کنید و از طریق آن‌ها، به صفحات خودتان لینک دهید.

 

  • Online Broken Link Checker
  • Dead Link Checker
  • Xenu Link Sleuth
  • Google Webmaster Tools
  • Power Mapper Link Checker
  • Link Checker

 

    ۲. سوشال مدیا

قدرت شبکه‌های اجتماعی را در دنیای سئوی کلاه سفید، جدی بگیرید، سعی کنید برای سایت‌تان، در شبکه‌های اجتماعی زیر، صفحه بسازید و بک لینک طبیعی رایگان بدون نگرانی بابت جریمه از سوی گوگل، دریافت کنید. 

  • تلگرام
  • فیسبوک
  • اینستاگرام
  • توئیتر
  • لینکدین

 

    ۳. اشتراک محتوای واقعی 

با قرار دادن دکمه اشتراک محتوا برای کاربرانتان، در صفحه اصلی سایت، شانس بازنشر مقاله‌تان را در شبکه‌های اجتماعی افزایش دهید و یک امتیاز مثبت در مسیر سئو کلاه سفید، دریافت کنید. 

 

    ۴. امضا محتوا

یکی از تکنیک‌های ناشناخته دنیای سئو کلاه سفید، تکنیک امضای محتوا است که امروزه سئو کاران حرفه‌ای از آن استفاده می‌کنند.

برای این کار شما باید یک عبارت خاص را برای اولین بار در وب سایت‌تان خلق کنید و به آهستگی و به مرور زمان، آن را در تمامی پیکر سایت‌تان و دنیای شبکه‌های اجتماعی و دریای وب، منتشر کنید تا نزد گوگل، به عنوان یک منبع شناخته شوید. 

 

سئوی کلاه سفید بهتر است یا کلاه سیاه ؟

بی‌شک، روش‌های سئو کلاه سفید نسبت به سئو کلاه سیاه  برتری دارد، زیرا این روش‌ها موجب خلق اعتبار وب سایت و نتیجه بهتر در طولانی مدت می‌شود.

ممکن است که شما بتوانید با استفاده از روش های سئو کلاه سیاه، رتبه‌های مدنظرتان را در کوتاه مدت بگیرید اما فراموش نکنید که این رتبه‌ها تقلبی هستند و در مدت زمان کمی از بین می‌روند.

شما هیچ‌گاه نمی‌توانید به صورت دائمی با تکنیک‌های کلاه سیاه با سایت‌هایی رقابت کنید که مدت زمان طولانی توانسته اند با سئوی کلاه سفید، اعتبار زیادی را نزد گوگل کسب کنند و بهترین رتبه هارا برای خود کرده اند. 

سئو کلاه سفید یا سئو کلاه سیاه

 

 

چطور رنگ کلاه سئوی سایت را تشخیص دهیم!؟

امروزه تقریبا هیچ وب سایت اینترنتی را پیدا نخواهید کرد که تنها با روش‌های سئو کلاه سفید، به رتبه‌های برتر موتورهای جستجوی گوگل رسیده باشد.

شما می‌توانید با آنالیز سایت‌های اینترنتی با کمک ابزارهای سئو متوجه شوید که آیا سایت مدنظر از روش‌های کلاه خاکستری و کلاه سیاه مثل خرید بک ‌‌لینک و رپورتاژ نامناسب، سئو منفی برای رقبا، اسپم کردن موتورهای جست‌وجو و . متوجه روش سئوی دیگر سایت‌ها شوید. 

 

تابلوهشدارهای خروج از سئو کلاه سفید چیست؟

رعایت قوانین سئو کلاه سفید و نگذاشتن پا فراتر از خط قرمزهای سئو کلاه سفید، تقریبا کار ساده‌ای است و تنها باید قوانین سئو سالم سایت را رعایت کنید و با گوگل رو راست باشید. 

 

نتیجه گیری: برای اجرای سئو کلاه سفید هدف مشخصی داشته باشید

سئو کلاه سفید، تمامی روش‌های بهینه سازی وب سایت‌های اینترنتی را شامل می‌شود که با هدف رضایت کاربر، انجام می‌شود.

امروزه از روش‌های کلاه سفید در کنار دیگر روش‌های سئو انجام می‌شود و هنوز در میان بازار داغ تکنیک های‌کلاه خاکستری و کلاه سیاه، سئو کلاه سفید، حرف‌های زیادی را برای گفتن دارد.

اگر دوست دارید که هیچ‌گاه نگران تنبیه‌های گوگل و پیامدهای استفاده از تکنیک‌های کلاه سیاه نباشید، بهتر است روش‌های سئو کلاه سفید را برای بهینه کردن سایت‌تان، استفاده کنید.

در این مقاله، بهترین تکنیک‌های تجربی سئو کلاه سفید، حاصل سال‌ها آزمون و خطای متخصصین سئو، خدمت شما کاربران گرامی معرفی شد.

با یادگیری و عملی کردن نکات گفته شده در این مقاله، به سادگی می‌توانید معجزه شیرین سئو کلاه سفید را در قلب وب‌ سایت‌تان، مشاهده کنید و لذت ببرید.

 

آیا مایل به ارسال نوتیفیکیشن و اخبار از طرف سئولب هستید ؟