تصویر مقاله

آموزش جی تی متریکس | قسمت ۶- RBT و RBR چیست؟

تیم تحریریه سئولب | 1401:02:12 08:35:43
آموزش جی تی متریکس

 RBT و RBR چیست؟

RBT مخفف عبارت RENDER BLOCKING TIME و RBR مخفف RENDER BLOCKING RESOURCE است یا در واقع Resource هایی که باعث بلاک شدن عملیات Render کردن می‌شوند.  Render کردن در اولین قسمت از آموزش‌ها (لینک داده شه به کدوم قسمت) توضیح داده شده است. در آموزش‌های بعدی اشاراتی به Waterfall خواهیم داشت؛ اما پیشنهاد ما به شما این است که در کنار جی تی متریکس حتما Waterfall را یاد بگیرید.

 

RBT مدت زمانی است که عملیات Render صفحه شما متوقف شده و منتظر یک سری منابع است. معمولا CSS  و Javascript جزء منابعی هستند که باعث این توقف می‌شوند که فایل‌هایی با حجم زیاد و به صورت فایل External به صفحه لینک می‌شوند.

 

در این قسمت از ویدیوی آموزشی جی تی متریکس سایت‌هایی مثل باما، همراه مکانیک و خودرو بانک را در GTmetrix اسکن کرده‌ و بخش waterfall آنها را بررسی کرده‌ایم که برای مشاهده تحلیل و بررسی نتایج آنها می‌توانید به تماشای ویدیوی این قسمت بنشینید.

 

در صفحه Waterfall رکوردهایی را می‌بینید که در بخش کرم رنگ را دارند؛ به معنی که بلاک شده‌اند یعنی مرورگر یک سری منابع دیگر می‌خواهد تا آنها را Render  کند.

در قسمت Waterfall دوباره Blocking Time هایی را می‌بینیم که زیاد هستند. Blocking Time هرچه کمتر شود بهتر است. با آموزش کاهش RBT در مقالات بعد با ما همراه باشید.

قسمت بعد چگونه RBT را بهبود دهیم :

eliminate render blocking

 

نظر خود را ثبت کنید
آیا مایل به ارسال نوتیفیکیشن و اخبار از طرف سئولب هستید ؟
دوست داری همیشه بروز باشی؟

سئولب برات هر روز یه نکته کوچک داره ...

فرم زیر رو پر کن تا هر روز یه نکته برای پیشرفت کسب و کارت برات بفرستیم