Profile Picture

مدرس: علی حسینی

زمان برگزاری دوره: دوشنبه‌‌‌‌ها ساعت ۱۵ تا ۱۹

محل برگزاری دوره: شعبه باغ کتاب, تهران,اراضی عباس‌آباد, اتاق کنفرانس


دریافت سرفصل‌های دوره

در حال حاضر این دوره معلق شده است

دوره سئو پیشرفته در سئولب چه مزایایی دارد؟

اگر شما هم تصمیم گرفته اید در مسیر سئو مستر شدن، سئولب شما را همراهی کند و علاقه مندید تا توانایی و مهارت‌های خود را در این زمینه افزایش دهید ما دوره سئو حرفه ای (SEOPro) را به شما پیشنهاد میکنیم.

آموزش سئو دارای سطح بندی متفاوتی است که معمولا این سطح بندی در آموزشگاه‌های دیگر انجام نمی‌شود. اگر به انجام پروژه های سئو و بهینه سازی سایت علاقه مندید، پیشنهاد میکنیم مسیری که سئولب برایتان در نظر گرفته است را طی کنید، این مسیر به این صورت است که شما ابتدا در دوره سئو مقدماتی شرکت میکنید و با اصول سئو آشنا می شوید، پس از آن برای آشنایی با استراتژی های سئو و سئو تکنیکال وارد دوره سئو پیشرفته می شوید. با گذراندن این دوره شانس شما برای قبولی در مرحله بعدی یعنی مصاحبه دوره سئولب افزایش می یابد. دوره سئولب یک دوره آموزشی نیست شاید بهتره بگیم یک دوره آزمایشگاهی است زیرا شما در همان جلسه اول، دامین و هاست خودتان را خریداری می کنید و با آشنایی با اصول html،css و php در طول دوره، سایت تان را طراحی میکنید و به پیاده سازی آموزش هایی که در کلاس سئو پیشرفته فرا گرفته اید، می پردازید. در این مسیر فاکتورهای page speed insight گوگل به عنوان راهنمای اصلی در کنار شماست، همین نکته یکی از مهم ترین مزایای سایت شما نسبت به سایت های وردپرسی رقیب هایتان خواهد بود. 

البته ذکر این نکته ضروری است که اگر شما با مفاهیم اولیه حوزه سئو آشنایی دارید و تجربه کار در زمینه دیجیتال مارکتینگ را دارید، می‌توانید بدون گذراندن دوره مقدماتی وارد دوره سئو پیشرفته شوید.

در دوره پیشرفته سئو فرض بر این است که متقاضیان بر مفاهیم اولیه بهینه سازی و طراحی مبتدی سایت تسلط دارند و بعد از مرور کوتاهی بر مفاهیم پایه ای سئو به مباحث تخصصی که مورد نیاز یک متخصص حرفه ای سئو است، می‌پردازیم.

 

تمایز سئو حرفه ای(seopro) با دوره های دیگر سئو:

در این دوره شما به عنوان یک فرد که صرفاً به سئو علاقه‌مند است، تلقی نمی‌شوید. بلکه شما در این دوره علاقه دارید تا توانایی خود را از دانش سئو افزایش دهید تا یک متخصص شوید و از این توانایی برای پیدا کردن یک موقعیت شغلی بهتر یا بهبود ورودی های ارگانیک برای کسب و کار آنلاین خودتان استفاده کنید.

در کلاس سئو حرفه ای (seopro) شما با جزئیات بیشتری از مفاهیم سئو تکنیکال آشنا می‌شوید و یاد می‌گیرید که چگونه با داشتن یک ساختار مناسب فنی برای یک وب سایت نتیجه ای متفاوت از رقبا دریافت کنید.

 

شباهت این دوره با دوره های دیگر سئو:

همان طور که گفتیم سئو حرفه ای مخصوص افرادی است که به مفاهیم پایه و ابتدایی سئو تسلط دارند، پس در هر آکادمی که برای یادگیری سئو پیشرفته اقدام می کنید به این نکته توجه داشته باشید که در صورتی که با سئو مقدماتی آشنا نباشید، بخش عمده ای از مطالب را از دست خواهید داد و یادگیری شما به خوبی انجام نمی گیرد.

هم چنین هر دوره پیشرفته‌ای باید تمام بخش ها از جمله سئو داخلی( On-page SEO ) و سئوی خارجی (Off-Page SEO) و استراتژی کلی محتوا و اصول لینک سازی داخلی بین محتواها را شامل شود و سرفصل های آن طبق توصیه های گوگل و پژوهشگران جهانی حوزه تنظیم شود. در دوره SEOPro تلاش شده تا با آگاهی از جدیدترین مباحث سئو سرفصل‌های دوره بر طبق آموزش های معتبر جهانی تنظیم و تدریس شود.

 

مدرس دوره:

 دوره سئو حرفه ای توسط مهندس علی حسینی مشاور و متخصص سئو تدریس می شود. علی حسینی بنیان گذار سئولب و مجموعه گرندیما است که سابقه مدیریت سئو برندهای معتبری مانند دیجی‌کالا و علی بابا را در کارنامه خود دارد و مشاور سئو برندهایی هم چون کیلید، نماوا، داروکده، باما، ماشینچی، فلایتیو، روژا شاپ و بسیاری از استارتاپ ها و برندهای برتر ایرانی هست. 

 

در هر جلسه از "دوره آموزش پیشرفته سئو" در سئولب چه می گذرد؟

 

جلسه اول - Introduction

در بخش ابتدایی جلسات با مفهوم کلی اصول کارکرد اینترنت و ربات های گوگل آشنا خواهیم شد. خواهیم آموخت که در وب یک، کاربر نقش کمرنگی در دنیای مجازی داشته و فرآیند ارتباط اغلب یک طرفه بوده است. در وب دو، شرحی از وب را خواهیم داشت که به کاربران امکاناتی داده شد که در هر جايی  که بخواهند، محتوای مورد علاقه خود را توليد کنند. در حقیقت در این نسل، محتوا به دست کابر ساخته می شود. و در وب سه، تعامل دو طرفه بین کاربر و وب برقرار شد. وب هوشمند شد و منظور کاربر را درک کرد.

موتورهای جستجو تشکیل شده از نرم افزارها و سخت افزارهایی هستند  که می‌توانند از بین داده های زیادی که در فضای وب وجود دارد، اطلاعات مورد نیاز کاربران یا نرم افزارها را پیدا کرده و در اختیارشان قرار دهد. 

پس از این تعاریف، اصول کارکرد همه موارد ذکر شده نیز توضیح داده می شود. در کلاس سئو پیشرفته لازم است اصطلاحات سئویی را از قبل یاد بگیرید. یادگیری اصطلاحات ابتدایی و پیشرفته سئو به شما کمک می کند تا با داشتن یک نگاه کلی، جملات مدرس و فرآیند آموزش را بهتر درک کنید. 

 

جلسه دوم - On-Page Optimization

در آموزش پیشرفته سئو از ساختار های مختلف نرم افزاری و سخت افزاری نیز صحبت می شود. مثلا لازم است که یک متخصص سئو از انواع  هاست ها و سرور ها اطلاعات داشته باشد تا در صورت بروز مشکل بتواند ایده و راه حل خود را بیان کند. در ادامه به بررسی صفحات مختلف سایت و دسته بندی هایی از جمله صفحات PDP  و PLP می پردازیم. یکی از مهمترین مسائلی که در این بخش از دوره پیشرفته سئو بحث می شود، ساختار صحیح  URL می باشد. ویژگی های یک URL مناسب گفته می شود و با url structure مناسب برای صفحات دسته بندی، محصول، برند، بلاگ، pdp، plp، لندینگ ها آشنا خواهید شد.

 

 جلسه سوم و چهارم - بهینه سازی سرعت سایت

 همه ما می دانیم سال 2021 سال core web vital است و گوگل نیز به این جمله اشاره کرده است. در کلاس پیشرفته سئو به راحتی می توانید به بحث های متنوع از این بخش دسترسی داشته باشید. برای مثال بخش GTMetrix به صورت کامل توضیح داده می شود و با مثال های واقعی می توانید مفاهیم را درک کنید و سرعت یک وب سایت را بهبود دهید. یکی از مهم ترین بخش های GTMetrix، خوانش صحیح waterfall است. به صورت کابردی این بخش نیز تدریس می شود.

از دیگر بخش های مهم سئو می تواند بهینه سازی تصویر باشد. در اموزش پیشرفته سئو به صورت تخصصی همه راه های بهینه سازی تصویر را بررسی می کنیم تا ux مناسبی برای کاربر بسازیم و در نتیجه موتور های جستجوگر هم جایگاه خوبی برای ما در نظر بگیرد. همچنین Alt تصاویر و نوع باگذاری آن هم مورد بررسی و گفتگو قرار می گیرد.

 همان طور که قبل تر هم اشاره کردیم، قطعات سرور شما نیز در سئو سایتتان تاثیر گذار است. در کلاس سئو پیشرفته به بررسی روابط این دو شاخصه هم می پردازیم!

با توجه به بررسی های موتور های جستجو در زمینه های فنی؛ یاد گیری کد ها و درک آن ها از موارد ضروری برای سئوکاران به حساب می آید. در دوره سئو پیشرفته خواهید آموخت که فایل کد هایی از جمله HTML / CSS / js را به بهینه ترین حالت خود برسانید.

هم چنین در این دوره جامع سئو نحوه ی فعال سازی CDN و تنظیم آن را اموزش می بینید و به بررسی کامل نقشه سایت و ایجاد نقشه سایت HTML و XML می پردازیم.

 

 جلسه پنجم - Readability

در یک دوره جامع سئو باید به بخش های تکنیکالی نیز اشاره شود. ما در آموزش پیشرفته سئو به بررسی  ساده ای از کد های html  و HTML5 می پردازیم.

از مهم ترین شاخص های سئو یک سایت  بهینه سازی عنوان و متا دسکریپشن ها هستند. در این جلسه به بررسی هر کدام از این ها می پردازیم و نکاتی که باید رعایت کنید را ذکر می کنیم.

در دنیای وب امروز، به سوالاتی همچون استراکچر دیتا چیست و اینکه چه تاثیری در بهینه سازی سایت ما دارد، برخورد خواهید کرد. در دوره پیشرفته سئو، استراکچر دیتا و نحوه صحیح تبدیل اطلاعات آن را می آموزید.

 

  جلسه ششم - Availability

در این بخش از دوره سئو پیشرفته به معرفی ابزار uptimerobot ، ابزار Pingdom پرداخته می شود.

انواع کد های  HTTP از جمله کد های 5xx ،4xx ،3xx ،2xx نیز بررسی می شود. همچنین Redirect و redirect chain نیز مورد بحث قرار می گیرد. درباره چگونگی  ایجاد فایل Robots.txt و کارکرد آن نیز در این دوره پیشرفته سئو بحث خواهد شد.

 

 جلسه هفتم - Content

هر دوره جامع سئو باید شامل بخش های متنوعی از گام های سئو باشد. بحث محتوا نیز از بخش های مهم سئویی بوده و مفصلا درباره آن اموزش خواهید دید.

SWOT به معنای  نقاط قوت، ضعف، فرصت و تهدید است. هر متخصص سئو باید با بررسی این 4 عامل بتواند کسب و کاری را ارزیابی و از آن ها استفاده کند. 

تحقیق کلمه کلیدی ابتدایی ترین گام های سئویی است که مفصلا درباره آن صحبت خواهد شد. برای یافتن کلمات کلیدی مناسب باید استفاده از ابزار های کاربردی و همچنین تحقیقات تجربی را نیز یاد بگیرید که در آموزش پیشرفته سئو این اتفاقات خواهد افتاد.

در این بخش شما باید بتوانید رقبا را از نظر کلمات کلیدی تجزیه و تحلیل کنید و نیازهای مشتری را پیدا کنید. 

پس از یافتن کلمات کلیدی مناسب، استراتژی کلمات کلیدی، ساختار و استراتژی محتوا از مهم ترین گام ها هستند که دوره پیشرفته سئو ان ها را پشتیبانی می کند.

سپس تجزیه و تحلیل چگالی کلمات کلیدی در هر محتوا و بحث  TFIDFمورد بحث قرار می گیرد.

برای جلوگیری از کنیبالیزیشن، مفهوم ساختار خوشه ای محتوا، ساخت تاپیک کلاسترها و لینک سازی داخلی اصولی بین محتوا ها به طور کامل آموزش داده می شود.

 

 جلسه هشتم - سرچ کنسول

اگر وب مستر، کارشناس سئو، طراح سایت و یا کارشناس محتوا هستید قطعا میدانید که امار تمامی داده های سایت را می توان در سرچ کنسول مشاهده کرد و با تحلیل صحیح این داده ها و انجام اقداماتی در جهت رفع آنها، می توانید سئو سایت تان را بهبود بخشید. مهم ترین قسمت سرچ کنسول بخش coverage و تفسیر خطاهای موجود می باشد که در این جلسه با انواع خطاهایی که در این بخش مشاهده میکنید و همچنین نحوه رفع آنها آشنا خواهید شد.

 

 جلسه نهم - بررسی رقبا و استراتژی سئو خارجی

در جلسه پایانی با مفاهیم link، anchor و anchor text اشنا خواهید شد. و سپس فرق بین لینک های Follow / No-follow و نوع استفاده از آن ها را اموزش می بینید.

در جلسه اف پیج به بررسی انواع سئو یعنی سئو کلاه سیاه، سئو کلاه سفید و سئو کلاه خاکستری می پردازیم و استراتژی های لینک سازی خارجی را به گونه ای بیان خواهیم کرد که لینک هایی که دریافت میکنیم از نگاه گوگل بیشتر شبیه به link earning باشد تا link building.

همچنین به بررسی رقبا با استفاده از ابزار ahrefs می پردازیم و با امکاناتی که این ابزار در لینک سازی خارجی به ما می دهد آشنا می شویم. 

 

 

 مباحث کلی دوره سئو پیشرفته:

 این دوره به 6 بخش کلی تقسیم می‌شود که هریک از این بخش ها از زیر مجموعه های On-page ، Off-page و Content است.

 

بخش اول این فرآیند با سئو On-page با تمرکز بر سئو تکنیکال آغاز می شود، چون یک بستر و ساختار مناسب در وب سایت شما می تواند پایه ای مستحکم برای فرآیند بهینه سازی وب سایت شما باشد.

از جمله موارد زیرمجموعه بهینه سازی ساختار می توان به ساختار سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیاز برای بهینه بودن سایت، ساختار صفحات و ساختار مناسب برای آدرس دهی صفحات اشاره کرد که از مباحث مهم این بخش می باشند.

 

بخش دوم به بررسی performance یک وبسایت می‌پردازد و با کمک ابزارهایی پیشرفته که در این دوره به شما معرفی می‌شود، می‌آموزید که چگونه عملکرد یک وبسایت را تحلیل کنید و در مورد بهبود شرایط آن تصمیم بگیرید. در این بخش با بهینه کردن تصاویر و فایل ها، بهینه سازی سرور، شبکه انتقال محتوا و بسیاری موارد دیگر نیز آشنا می شوید .

 

بخش سوم سنجش خوانایی است. سنجش خوانایی در یک وبسایت به بررسی فایل‌های HTML ، بهینه سازی تگ هایی مانند تایتل و تصاویر، متاتگ‌ها، HTML5 و آشنایی با استراکچر دیتا می‌پردازد.

 

بخش چهارم در دسترس بودن سایت است که یکی از مهم ترین مباحث این دوره آموزشی است. تنظیمات بهینه سرور و استفاده مناسب و منطقی از ریدایرکت‌ها فقط بخشی از اطلاعات این بخش می باشد.

 

بخش پنجم از سرفصل‌های این دوره با مبحث استراتژی محتوایی شروع می شود و با تحقیق کلمات کلیدی، آنالیز، تهیه Keyword Map ، ایجاد Keyword Strategy و شناخت Topic Cluster و نحوه تصمیم‌گیری در مورد ساختار محتوایی مورد نیاز وبسایت یک کسب و کار، ادامه پیدا می کند.

 

بخش ششم که برای تعداد زیادی از علاقه مندان سئو مهم و جذاب است لینک‌سازی و متدولوژی لینک گرفتن برای یک وب سایت است. در این بخش شما با روش‌هایی آشنا می‌شوید که مدرس این دوره، مهندس علی حسینی برای وب‌سایت هایی که رتبه برتر گوگل در وب فارسی هستند، استفاده کرده است.

 

سوالات متداول یادگیری سئو

آیا مایل به ارسال نوتیفیکیشن و اخبار از طرف سئولب هستید ؟