در حال بارگزاری

کانکشن keepalive چیست

کانکشن Keep-Alive یک مفهوم در زمینه شبکه‌ها و پروتکل‌های انتقال داده مانند HTTP است. این مفهوم در واقع به مدت زمانی اشاره دارد که یک ارتباط شبکه بین دو دستگاه (مثلاً مرورگر و سرور وب) باز است، حتی اگر در این مدت ارتباط فعالیتی انجام نشود. این کار به منظور کاهش هزینه‌های ایجاد و بستن اتصالات مکرر و همچنین بهبود سرعت انتقال اطلاعات انجام می‌شود.

در مورد پروتکل HTTP، که برای انتقال اطلاعات وب استفاده می‌شود، ارتباط‌های Keep-Alive به مرورگر و سرور اجازه می‌دهد تا برای دریافت منابع مختلف (مثل تصاویر، فایل‌های استایل و غیره) از یک ارتباط باز استفاده کنند، به جای ایجاد اتصال جدید برای هر منبع. این کار باعث بهبود سرعت دریافت صفحات وب می‌شود.

در پروتکل HTTP/1.1، Keep-Alive به صورت پیش‌فرض فعال است، به این معنی که ارتباط‌ها بعد از انجام یک درخواست به مدت معینی (معمولاً 15 یا 30 ثانیه) باز می‌مانند تا درخواست‌های بعدی از همین ارتباط ارسال شوند. این مدت زمان Keep-Alive نیز قابل تنظیم است.

در کل، کانکشن Keep-Alive از تبادل اطلاعات بیشتری بین دو طرف در یک ارتباط استفاده می‌کند و جلوی ایجاد و بستن مکرر اتصالات را می‌گیرد که به بهبود عملکرد و کارایی شبکه و برنامه‌ها کمک می‌کند.

نظرات

لطفا ابتدا وارد شوید
علی حسینی

علی حسینی

مدرس دوره

مدت دوره 10:45:49
تعداد جلسات: 56
نوع دوره: دوره ویدئویی
آخرین آپدیت: ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
آیا مایل به ارسال نوتیفیکیشن و اخبار از طرف سئولب هستید ؟