Profile Picture

مدرس: محمد هدایتی

زمان برگزاری دوره: سه شنبه‌ها ساعت ۱۶ تا ۱۹

محل برگزاری دوره: میدان آزادی، ابتدای جاده لشگری، جنب مترو بیمه، کارخانه نوآوری آزادی، فضای کار اشتراکی زاویه، اتاق کارگاه زاویه


دریافت سرفصل‌های دوره

در حال حاضر این دوره معلق شده است

نام دوره: آموزش مقدماتی سئو (سئو بیس)

مدت دوره: ‏

  تعداد جلسات: ۴‏ جلسه

مدت زمان هر جلسه: ۳ ساعت

توضیحات دوره:‏

‏ این دوره برای افرادی طراحی شده که علاقه‌مند به حوزه سئو بوده و در اول راه هستند، این افراد می‌توانند جز افرادی باشند ‏که قصد دارند سئو را به صورت حرفه‌ای ادامه دهند و یا افرادی که به عنوان مدیر یا صاحب کسب و کار دوست دارند دید ‏خوبی از سئو داشته باشند.‏

پیش‌نیاز دوره:‏

آشنایی با موتور جستجو ‏

آشنایی نسبی با ‏‏‏ Html (ضروری نیست)

سوابق مدرس:‏

سئو مستر ایران تلنت

سئو مستر سابق تخفیفان

دوره سئو بیس برای چه کسانی توصیه می شود؟

  • برای تمام کسانی که به فکر راه اندازی کسب و کار آنلاین خود هستند.
  • افرادی که میخواهند سایت راه اندازی کنند و میخواهند آن را کامل نمایند.
  • صاحبان کسب و کاری که به فکر ورود قدرتمند به دنیای مجازی هستند.
  • افرادی که میخواهند در خانه بنشینند و کسب درآمد آنلاین داشته باشند.
  • افرادی که میخواهند وارد دنیای درآمدزایی از طریق انجام پروژه های سئو شوند.

مباحث کلی دوره سئو مقدماتی:

در قدم اول On-Page SEO را بهبود می‌دهیم و سایت و محتوایی ارزشمند تولید می‌کنیم.

در قدم دوم با لینک‌سازی به شیوه‌ی اصولی، Off-Page SEO را بهبود می‌دهیم.

و در نهایت با بررسی و آنالیز سایت خود و رقبا، با استراتژی های متنوع سئو آشنا می شویم.

 

سوالات شما درباره دوره سئو مقدماتی سئولب

آیا فقط سئو درمحیط ووردپرس آموزش داده می شود؟

خیر. در این دوره اصول و مفاهیم سئو آموزش داده می شود و در هر سایتی قابل پیاده سازی می باشد.‏

آیا بعد از این دوره می توانم از سئو کسب درآمد داشته باشم؟

مسیری که سئولب برای آموزش سئو طراحی کرده است به شما کمک می کند تا به یک متخصص سئو حرفه ای تبدیل شوید. کافی است در این مسیر به سئولب اعتماد کنید .این مسیر به این صورت است که شما ابتدا در دوره سئو مقدماتی شرکت میکنید و با اصول سئو آشنا می شوید، پس از آن برای تسلط روی استراتژی های سئو و سئو تکنیکال وارد دوره سئو پیشرفته می شوید. با گذراندن این دوره شانس شما برای قبولی در مرحله بعدی یعنی مصاحبه دوره سئولب افزایش می یابد. دوره سئولب یک دوره آموزشی نیست شاید بهتره بگیم یک دوره آزمایشگاهی است زیرا شما در همان جلسه اول، دامین و هاست خودتان را خریداری می کنید و با آشنایی با اصول html،css و php در طول دوره، سایت تان را طراحی میکنید و به پیاده سازی آموزش هایی که در کلاس سئو پیشرفته فرا گرفته اید، می پردازید. در این مسیر فاکتورهای page speed insight گوگل به عنوان راهنمای اصلی در کنار شماست، همین نکته یکی از مهم ترین مزایای سایت شما نسبت به سایت های وردپرسی رقیب هایتان خواهد بود. پس از گذراندن این مسیر می توانید تخصص کافی در حوزه سئو بدست آورید و درآمد کسب کنید.

 

چه پیش نیازی برای شروع دوره لازم است؟

در کلاس SEOBase همه مطالب از صفر آموزش داده می شود و هر چیزی که برای شروع کار احتیاج ‏دارید به شما آموزش داده می شود. برای شرکت در دوره پیش نیازی لازم نیست. فقط کافیست با ‏دنیایIT ‎‏ و وب آشنایی اولیه داشته باشید. اگر کمیHTML ‎‏ و ‏CSS ‎‏ بدانید هم عالیست.‏

آیا به سوالات خارج ساعت کلاس پاسخ داده می‌شود؟

علاوه بر اینکه می‌توانید در طول دوره سوالات خود را در کلاس بپرسید یک گروه تلگرامی هم برای پاسخ دهی به سوالات شما ایجاد ‏می‌شود که خارج از ساعات کلاس می توانید سوالاتتان را مطرح کنید و به آنها پاسخ داده می شود.

‏آیا شرکت در این دوره برای افرادی که صرفا نیاز به یک دانش کلی از سئو دارند، مفید است؟

بله قطعاً، در این دوره مفاهیم اساسی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو آموزش داده می‌شود و شما بعد از ‏این کلاس می‌توانید یک دید عالی از سئو داشته باشید حتی اگر نخواهید آن را به صورت حرفه‌ای ادامه بدهید.‏

مدرس دوره سئو مقدماتی چه کسی است؟

دوره سئو مقدماتی توسط اقای محمد هدایتی مشاور و متخصص سئو تدریس می شود. محمد هدایتی سابقه درخشانی در حوزه سئو دارد. از جمله خدمات او می توان به مدیر سئو تخفیفان، ایران تلنت، نت برگ و... اشاره کرد. 

 

دوره سئو مقدماتی سئولب قراره چه وجه تمایزی داشته باشه؟

بسیاری از افراد که شروع به یادگیری سئو می کنند حتی تا پایان دوره آموزشی خود، دچار سردرگمی هستند و ممکن است این حس تا پایان بسیاری از دوره ها همراهشان باشد و در اصول اولیه مشکل داشته باشند و رفع ابهامی صورت نگیرد.

با سطح بندی که در سئولب برای آموزش سئو در نظر گرفته شده فردی که دانش کمی دارد و یا هیچ ‏اطلاعاتی درباره سئو ندارد با شرکت کردن در دوره آموزش سئو مقدماتی می‌تواند مسیر کار در حوزه سئو را شروع کند و ‏پایه‌ای ترین مفاهیم را آموزش ببیند و از حجم زیاد اطلاعات پیچیده در ابتدای کار گیج نشود. در ادامه اگر ‏فرد تصمیم داشته باشد به صورت حرفه ای در حوزه سئو کار کند می‌تواند در دوره سئو حرفه ای نیز شرکت کند.‏

در دوره سئو مقدماتی چه مباحثی مطرح می شود؟

در ابتدا کمی از تاریخچه وب و موتور جستجو و دلیل نیاز به سئو و اینکه موتورهای جستجو چگونه کار می ‏کنند صحبت می‌کنیم. نحوه ایندکس شدن سایت و استفاده حرفه‌ای از سرچ اپراتورهای گوگل آموزش می‌شود. ‏کمی درباره الگوریتم های مهم گوگل صحبت می‌کنیم چون اگر عملکرد این الگوریتم‌ها را بشناسیم می ‏توانیم رفتار درست با گوگل درک کنیم.‏

در ادامه به مفاهیم اولیه‏On-Page ‎‏ پرداخته می شود زیرا اگر مباحث فنی سایت را اصلاح نکنیم در ‏ادامه کار دچار مشکل می‌شویم.‏‎ ‎موارد ‏داخلی سایت‎‏ شامل ساختار ‏URL‏ و انتخاب دامنه مناسب، کنونیکال ‏و جلوگیری از کنیبالیزیشن و ... تدریس می‌شود. ‏

بعد به سراغ سرعت سایت می‌رویم و مواردی که باید رعایت شود تا به بالاترین سرعت و ایده‌آل موتورهای جستجو برسیم.‏

در مبحث محتوا به شما گفته نمی‌شود چگونه محتوا بنویسید چون قرار نیست در سئو چنین کاری انجام ‏دهید اما به شما می‌گوییم محتوای گوگل پسند چه محتوایی است و باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد.‏

درباره خوانایی صفحات از لحاظ فنی مواردی که موتور جستجو می‌تواند راحت‌تر صفحه را ‏بخواند آموزش داده می‌شود و اینکه چه زمانی باید برای گوگل در دسترس باشیم و در چه مواردی در دسترس ‏بودن به ضرر ما است و نباید در دسترس باشیم نیز آموزش داده می شود.‏

در نهایت هم به بحث شیرین‏ Off-Page‎ ‏می‌پردازیم و فوت و فن های گرفتن بک ‌لینک و نکاتی که باید در ‏هنگام خرید رپورتاژ به آن توجه کنید گفته می‌شود.‏

در آخر کار کردن با سرچ کنسول که یکی از ابزارهای مهم برای سئو است، آموزش داده می‌شود.‏

 

در هر جلسه از کلاس سئو مقدماتی قراره چه چیز هایی یاد بگیریم؟

جلسه اول- Introduction

برای اینکه بتوانیم با پلتفرم یا ابزاری کار کنیم و بهینه سازی اش کنیم لازم است چگونگی به وجود آمدنش را هم بررسی کنیم. در جلسه اول اموزش مقدماتی سئو نگاهی کلی به تاریخچه موتورهای جستجو و پیدایش گوگل می اندازیم. یاد میگیریم که انگیزه ها و اهداف این موتور جستجو چیست و از ما چه انتظاری دارد.

مفاهیم اولیه را که آموزش دیدیم، قدم بعدی دانستن چگونگی کرال کردن( Crawler) صفحات توسط گوگل است. یا کرال چیست و چگونه کار می کند؟

پس از کرال کردن صفحات به چه شکل همان صفحات را ایندکس می کند؟ و ما از کجا متوجه شویم که سایت ایندکس شده است؟

برای آسان کردن راه شما، نحوه استفاده از اپراتورهای گوگل مانند intitle: / inurl: / site : نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

در دوره آموزش سئو مقدماتی، با الگوریتم های مهم گوگل و کاربرد آن ها آشنا خواهیم شد. اثرات آن ها را بررسی می کنیم و با بیان مثال هایی آن ها را ملموس تر می کنیم.

برای خیلی از علاقه مندان سوال پیش می آید که آخرین آپدیت الگوریتم ها را از کجا متوجه شویم؟ در همین دوره به شما منابعی برای دنبال کردن آخرین اخبار این حوزه نیزمعرفی می شود.

 

جلسه دوم- On-Page SEO ، Readability  و  Content 

سئو On-Page یکی از مهمترین مولفه های سئو است که رعایت نکاتی برای بهینه سازی آن لازم و ضروری است.

اولین مواجه  کاربر و شما با نام دامنه سایتتان است. نکات انتخاب دامنه مناسب به شما آموزش داده می شود.

اگر در هنگام طراحی سایت، اصول سئویی رعایت شود بسیاری از مشکلاتی که وقوع آن در آینده ممکن پذیر است، از بین می رود. در همین دوره نکاتی درباره رعایت اصول سئو در طراحی سایت به شما اموزش داده خواهد شد.

گام بعدی برای بهینه سازی سئو داخلی، چگونگی انتخاب URL مناسب است. در کلاس سئو مقدماتی با مفاهیم اولیه انتخاب  URL مناسب اشنا می شوید. از اهمیت و امتیاز آن برای رتبه گرفتن در موتور های جستجو با خبر می شوید.

 در اموزش مقدماتی سئو لازم است با انواع صفحات یک سایت و ساختار هر کدام نیز آشنا شوید. استراتژی های هر صفحه را بدانید و ضروریات هر صفحه را درک کنید. شما در این قسمت با صفحات plp  و pdp آشنا می شوید.

در ادامه این جلسه نیز با مفهوم کنونیکال چیست و چه کاربردی دارد آشنا می شویم. سپس به سراغ مفهوم کنیبال چیست و چگونه آن را تشخیص دهیم می رویم. 

 

در بخش Readability نیز با مفهوم های تایتل و متا آشنا شده و چگونگی بهینه سازی عناوین و متاها را آموزش خواهید دید.

درباره مفهوم Outline و بهینه سازی خوانایی سایت و محتوا های بارگذاری شده نیز صحبت خواهد شد.

نکاتی درباره تعریف سایت مپ و اصل کارکرد آن نیز گفته می شود. سپس نحوه ایجاد آن و مکان ثبت آن نیز تدریس خواهد شد.

 

در بخش Content، پرسونا مخاطب و اهمیت دانستن آن را برای شما شفاف می کنیم. در همین جلسه خواهید فهمید که پرسونا چه کاربردی در سئو سایت دارد.

در بخش محتوا، باید بدانید چه نوع محتوایی برای استراتژی سایت شما مناسب است و ساختار مناسب هر سایت را چگونه تعریف کنید.

برای نوشتن یک محتوای بهینه و کاربردی، چگونه تحقیق کلمات کلیدی انجام بدهید و ابزارهای مفید برای انتخاب کلمه کلیدی کدام ها هستند؟ نکات مهم درباره انتخاب کلمه کلیدی تارگت شده و LSI های مرتبط با آن نیز بیان می شود.

در همین بخش خواهید آموخت که کیوورد مپ چیست، چرا نقشه کلمات را می سازیم و چگونه آن را درست کنیم؟

در ضمن مهم ترین نوع محتوا برای انسجام سایت و پوشش دهی بهتر و با کیفیت تر محتوا ها یعنی تاپیک کلاستر را تعریف و به صورت مفهومی توضیح می دهیم.

 

جلسه سوم- Performance، Availability و Tools 

در بخش Performance، به بررسی اولیه Gtmetrix می پردازیم. بساری از افراد با اپدیت آخر Gtmetrix آشنا نیستند و گاها از بررسی آن نیز واهمه دارند. تلاش می کنیم در این مسیر همه مفاهیم را برای شما ساده سازی کنیم و در اخر تعریف خوبی از این ابزار در ذهن شما بماند. در ادامه نیز درباره بهینه سازی عکس و انواع راه های آن صحبت خواهیم کرد. ارتباط بین سرور و سرعت را بررسی و به صورت مفهومی تعریف خواهیم کرد. بهینه سازی کدها و چگونگی تشخیص راه های بهینه سازی ان ها را نیز بیان خواهیم کرد.

 

در Availability نیز  با انواع ارورها و انواع Code Status HTTP  ها، اشنا خواهید شد. راه های تشخیص و شناسایی آن ها را نیز آموزش خواهید دید. شما با مفهوم Robots.txt نیز آشنا شده و نحوه ایحاد آن را نیز آموزش خواهید دید.

از جمله tools هایی که در این دوره با آن اشنا خواهید شد، google search console است. در این دوره سئو مقدماتی مفاهیم اولیه  گوگل سرچ کنسول نیز برای آموزش شما مورد هدف قرار گرفته و می توانید با بخش های متنوع آن اشنا شده و تحلیل های ابتدایی را انجام دهید.

 

جلسه چهارم- Off-Page SEO 

در جلسه آخر با بخش سئو Off-Page اشنا خواهید شد. 

در اینجا با اهمیت لینک سازی داخلی و معیار های مهم برای انتخاب کلمه کلیدی مورد نظر اشنا می شوید. سپس انکر تکست و نحوه استفاده از آن را مورد بررسی قرار می دهیم. تعریف فالو و نو فالو بودن لینک ها را خواهیم گفت و نحوه تشخیص آن را اموزش خواهیم داد.

تعریف انواع کلاه های سئو و استراتژی هر کدام برای شما بازگو خواهد شد.

صحبت هایی درباره KPI ها خواهد شد و میفهمیم که برای رسیدن به اهداف لازم است چه کارهایی را انجام دهیم.

رقبا را تحلیل می کنیم و نحوه ی لینک دهی های رقبا را چک میکنیم و گزارشی از آن استخراج می کنیم. و می توانیم از گزارش لینک های اسپم به گوگل با خبر شویم.

آشنایی با استراتژی های لینک سازی و رعایت فاکتورهای مهم در لینک سازی خارجی یکی از جذاب ترین مباحث این دوره خواهد بود.

شما در همین جلسه با ابزار هایی برای لینک سازی نیز اشنا خواهید شد.

 

به طور کلی شما در این کلاس سئو مقدماتی با مفاهیم اولیه هر بخش به طور کاملا شفاف آشنا خواهید شد و برای ادامه آماده خواهید شد.

 

سوالات متداول یادگیری سئو

آیا مایل به ارسال نوتیفیکیشن و اخبار از طرف سئولب هستید ؟